Skontaktuj
się z nami!
JARZĘBINOWY OGRÓD
SPA INACZEJ
TRYCHOLOGIA
Trycholog – kim jest?
Trycholog to specjalista, który zajmuje się skórą głowy i włosami. Nie zajmuje się innymi problemami skórnymi. Trycholog analizuje stan skóry na głowie oraz cebulek włosowych. Pomaga ustalić przyczynę nadmiernej utraty włosów, a także innych schorzeń skóry głowy, jak: łupież, łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry głowy, podrażnienia.
Trycholog – czym się zajmuje?
Trycholog ocenia stan skóry głowy, stan cebulek włosowych i włosów. Ustala przyczynę występowania schorzeń skóry głowy i problemów np.: z łysieniem. Specjalista pomaga dobrać indywidualny, odpowiadający problemowi sposób pielęgnacji włosów oraz sugeruje ewentualne metody leczenia schorzenia. Trycholog przeprowadza także zabiegi na skórę głowy i włosy.
Trycholog – kiedy udać się do specjalisty?
Z pomocy trychologa korzystamy, gdy zauważymy następujące problemy: łupież, świąd skóry głowy, nadmierną utratę włosów, łysienie, zaczerwienienie i wypryski na skórze głowy.
Trycholog – najczęściej leczone schorzenia
Trycholog zajmuje się eliminowaniem schorzeń takich, jak: łysienie, łupież, łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry głowy, podrażnienie i świąd skóry głowy, przetłuszczająca się skóra głowy i wiele innych.
Konsultacja trychologiczna z trichoskopia= 130zl
Gabriela Machała
kosmetolog/trycholog
W 2023roku ukończyłam kosmetologiczne studia magisterskie, ze specjalizacją z trychologii. Pracowałam w gabinetach, operując zaawansowaną aparaturą kosmetologiczną. Trychologia pochłonęła mnie najbardziej w czasach Covidowych. Wtedy również u mnie nasilił się problem wypadania włosów. Z racji, iż uważam, że zdrowe włosy to zdrowy organizm = zagłębilam temat i tak wybrałam specjalizacje magisterska. Temat włosów towarzyszy mi każdego dnia, codziennie zgłębiam swoją wiedzę i umiejętności, czytając książki specjalistyczne, artykuły naukowe, czy wykonując zabiegi trychologiczne i kosmetologiczne. Lubię eksperymentować i, zanim cokolwiek polecę klientce, muszę sprawdzić na sobie, czy dany produkt np. suplement czy kosmetyk faktycznie przynosi pożądane rezultaty.
REZERWACJA ZABIEGÓW
Tel.: 535 329 097
od 9:00 do 17:00
Gabinet Trychollogii w Jarzębinowy Resort &Spa
jest miejscem, w którym otrzymacie Państwo pomoc, w rozwiązaniu Waszych problemów. Dzięki profesjonalnym preparatom i zabiegom mam możliwość zaproponowania kompleksowej pielęgnacji skóry głowy i włosów.

Pomagam przy takich problemach jak:

ŁYSIENIE
WYPADANIE WŁOSÓW
ŁOJOTOK
– ŁUPIEŻ
ŁUSZCZYCA
SWĘDZĄCA PODRAŻNIONA SKÓRA GŁOWY
ATOPOWE ZAPALENIE SKÓRY
WŁOSY SUCHE, ZNISZCZONE

Do każdego klienta podchodzę indywidualnie, przeprowadzam szczegółowy wywiad, a następnie proponuję kurację gabinetową oraz domową.
Trycholog – jak wygląda badanie?

Do badania włosów i skóry głowy trzeba się przygotować. Włosy powinny być czyste, ale pozbawione wszelkich kosmetyków, nie należy nakładać żelu, pianek, odżywek. . Skóra głowy badana jest za pomocą specjalnego mikroskopu z mikrokamerą (200-250-krotne powiększenie). Trycholog ocenia, jaki jest procent włosów w poszczególnych fazach wzrostu. Badaniu poddane są także mieszki włosowe. . Badania wykonywane u trychologa są bezbolesne i nieinwazyjne.

Kolejna konsultacja - 50 zł

Zabieg dobrany do potrzeb skóry głowy + pielęgnacja łodygi ( darsonwalizacja+ pielęgnacja skalpu AROMASE MediPRO+ pielęgnacja łodygi JuliArt) – 180zl

Darsonwalizacja skory głowy - 40zl

Na czym polega zabieg Darsonwalizacji?


Jest to zabieg, w którym wykorzystuje się działanie prądów wielkiej częstotliwości czyli prądów d'Arsonvala (stąd nazwa darsonwalizacja). Jego działanie powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, a to z kolei poprawia ukrwienie skóry i sprawia, że jest ona lepiej odżywiona. Tym samym wzrost włosa zostaje pobudzony, mieszki odżywione, a skalp dokładnie oczyszczony.

Fala radiowa monopolarna na obszary objęte problemem, pobudzająca mieszki włosowe do wzrostu – od 50 zł do 250 zł w zależności od obszaru.

Zabieg polega na przykładaniu do skóry specjalnego aplikatora emitującego falę radiową. W trakcie odczuwane jest ciepło i rozgrzanie skóry, ale naskórek jest chroniony przed poparzeniem. Zabiieg może być wykonywany na obszarach objętych łysieniem. Urządzenie stymuluje mieszki włosowe do wzrostu, uszczelnia naczynia krwionośne oraz poprawia mikrokrążenie.

Oczyszczanie wodorowe skory głowy - 209 zł

REZERWACJA ZABIEGÓW
Tel.: 535 329 097
od 9:00 do 17:00
crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram